SZKOCJA

SzkocjaDzień 1

Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

Dzień2
Przeprawa Eurotunelem do Anglii. Przejazd do Londynu. Most Tower Bridge, dawna królewska forteca i więzienie Tower of London, St.Pauls Cathedral (wstęp i wejście na galerie widokowe), spacer po City, nowoczesna kładka nad Tamizą Millenium Bridge, British Museum lub muzeum figur woskowych Madame Tussauds.

Dzień 3

Yorck: zwiedzanie największej katedry w Wielkiej Brytanii, krótki spacer po malowniczej starówce. Melrose: ruiny średniowiecznego kościoła i opactwa. Przejazd na nocleg w okolicach Edinburga.

Dzień 4

Edinburgh: podziwianie panoramy jednego z najpiękniejszych miast północnej Europy ze wzgórza Calton Hill lub Arthur Seat, spacer słynną Royal Mile, katedra św. Idziego, zwiedzanie zamku Edinburgh Castle (średniowieczna warownia królewska położona na szczycie wygasłego wulkanu w centrum miasta) lub Palace of Holyrood House (oficjalna rezydencja obecnej królowej, ruiny gotyckiego kościoła i klasztoru, piękne barokowe komnaty), nowoczesny gmach szkockiego parlamentu.

Dzień 5

Stirling (dawniej jedno z najważniejszych miast w Szkocji): zwiedzanie okazałego zamku (dawna warownia i rezydencja królewska), ze wzgórza zamkowego atrakcyjny widok na miasto i okoliczne góry oraz wielki monument Wallace’a (przywódcy jednego ze średniowiecznych powstań). Inverness: krótki spacer po mieście.

Dzień 6

Loch Ness (najsłynniejsze jezioro w Szkocji) – muzeum słynnego potwora (film o historii badań), sklep z pamiątkami. Fort William: wizyta w destylarni whisky i pobyt w miasteczku lub górska wycieczka (wjazd wyciągiem krzesełkowym lub pieszo) na Ben Nevis (najwyższy szczyt Wysp Brytyjskich – 1344 m n. p. m.).

Dzień 7

Przejazd i krótki postój w Glen Coe (najpiękniejsza dolina na terenie szkockich Highlands). Oban: spacer po urokliwym miasteczku rybackim, wejście na wzgórze z kopią rzymskiego Koloseum – panorama miasta, zatoki i okolicznych wysp. Loch Lomond (największe i jedno z najpiękniej położonych jezior w Szkocji).

Dzień 8

Przejazd do Londynu – spacer po mieście: Parlament i Big Ben, nekropolia królów Westminster Abbey, London Eye (możliwość podziwiania panoramy miasta z wysokości 150 m), rezydencja królowej Buckingham Palace, St.James's Park, ulica Whitehall (widok na dom premiera na Downing St.), Trafalgar Sq., Piccadilly Circus, dzielnica chińskich restauracji China Town, Leicester Sq.

Dzień 9

Przeprawa do Francji promem lub Eurotunelem. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

Cena zależy od lokalizacji, rodzaju i standardu miejsc noclegów oraz wyżywienia. Kalkulację sporządzamy na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *