CZESKIE UZDROWISKA I NORYMBERGA

Czeskie uzdrowiska NorymbergaDzień 1

Lazne – spacer po uzdrowisku: m. in. promenada, zamek, kościół św. Mikołaja i Elżbiety. Komorni Hurka – rezerwat przyrody z torfowiskami, źródłami gazów i oznakami młodej działalności wulkanicznej.

Dzień 2

Karlovy Vary – największe spośród czeskich uzdrowisk: spacer po dzielnicy uzdrowiskowej, m. in. kolumnada z ujęciami wody z ciepłych źródeł, tzw. Vridlo (gejzer z tryskającą wodą o temp. ponad 70 stopni), zabytkowe hotele i sanatoria, kościół św. Marii Magdaleny, cerkiew prawosławna, wjazd kolejką linowo-terenową na wzgórze Diana (panorama miasta i okolicy), muzeum Becherovki z degustacją, możliwość kąpieli w odkrytym ciepłym basenie.

Dzień 3

Wycieczka do Norymbergi - zwiedzanie Starego Miasta: dawny zamek cesarski z wieżą widokową, dom A. Dürera, kościół NMP z zegarem z figurami książąt składających hołd cesarzowi, kościoły św. Sebalda i św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, Rynek z ratuszem, mury obronne, Opera.

Dzień 4

Mariańskie Lazne – jedno z najpiękniej położonych uzdrowisk, znane z festiwali muzycznych: spacer po parku i promenadzie, zwiedzanie Muzeum Chopina. Powrót późnym wieczorem.

 

Ilość osób płacących

 

46-50

 

41-45

 

36-40

 

30-35

Cena PLN na osobę
921 977 1033 1131
Wstępy +380 KC i 8 € +380 KC i 8 € +380 KC i 8 € +380 KC i 8 €