WYCIECZKA STUDYJNA DO CZESKIEGO RAJU i LIBERCA – termin będzie ogłoszony później

Dzień 1

Wyjazd z Wrocławia o godz. 6.00 (zbiórka przy ul. Dawida / róg Joannitów o godz. 5.45). Przejazd do Liberca. Wjazd kolejką linową na Jested – podziwianie widoków ze szczytu na miasto i okoliczne pasma górskie, pobyt w restauracji w unikalnym budynku wieży TV, zjazd kolejką lub zejście pieszo. Pobyt w centrum miasta – spacer: najstarsze zabytki miasta – tzw. Domki Waldsteinskie, wspaniały neorenesansowy Ratusz (wzorowany na wiedeńskim), przedwojenne dzielnice mieszkaniowe. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Libercu lub jednej z okolicznych miejscowości.

 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do krainy zwanej Czeski Raj. Zwiedzanie Jicina – spacer po rynku z pałacem Wallensteina, przejście koło Bramy Valdickiej (ewentualne wejście na wieżę) i muzeum Rumcajsa (pracownia szewska), zabytkowa aleja lipowa prowadząca do miejscowości Valdice. Dla chętnych wejście na wzgórze Zebin (około 15-20 minut, najpiękniejszy punkt widokowy koło Jicina). Spacer po rezerwacie skalnym Prachovske Skały (około 2 godz.), zwiedzanie zamku Trosky (unikalne ruiny na wzgórzu z zachowanymi dwiema wieżami, znane jako wizytówka Czeskiego Raju, wspaniały punkt widokowy na okolicę). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie i opuszczenie hotelu. Następnie dalsze zwiedzanie Czeskiego Raju: zamek Kost (największy w Czeskim Raju) lub zamek i pałac Frydlant (jedna z największych perełek architektonicznych w północnych Czechach). Zwiedzanie Bozkovskiej Dolomitowej Jaskini. Powrót do Wrocławia około godz. 20.00.

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena:

500 zł/os. (dla 40 uczestników)

 

Cena obejmuje

  • przejazd autokarem/busem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi
  • 2 noclegi w hotelu w okolicach Liberca w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • 2 obiadokolacje i 2 śniadania
  • opiekę pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne:

-   wstępy – około 700 KC/os

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *