DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW – 2 dni

dolina palacow i ogrodowDziś już mało kto pamięta, że położona tak niedaleko Kotlina Jeleniogórska u podnóża popularnych przez cały rok Karkonoszy była ulubionym zakątkiem królów. Nie potrzeba Państwu wiele czasu, wystarczy jeden wolny weekend, aby wybrać się w fascynującą podróż ich śladami.

 

 

 

 

 

Dzień 1:

Przejazd w Kotlinę Jeleniogórską. Zwiedzanie pałacu i parku w Łomnicy – dawniej rezydencja rodziny von Küster. Pobyt w Wojanowie – dawna rezydencja Karla Albrechta Ike oraz Luizy (córki króla Prus Fryderyka Wilhelma III) zaprojektowana przez uczniów wybitnego architekta K. F. Schinkla – zwiedzanie pałacu i parku. Pałac Bobrów (z zewnątrz) – jedna z najpiękniejszych budowli neorenesansowych. Przejazd do Karpnik – neogotycki pałac, dawna posiadłość księcia Wilhelma (brata króla Prus Fryderyka Wilhelma III). Obiadokolacja i nocleg w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Dzień 2:

Śniadanie. Pobyt w Bukowcu – dawna posiadłość hrabiny Fryderyki von Reden – zwiedzanie pałacu, spacer po parku, w którym znajduje się dom ogrodnika, amfiteatr, herbaciarnia, sztuczne ruiny i wieża widokowa. Przejazd do Mysłakowic – w miejscowości znajduje się dawna rezydencja letnia króla Prus Fryderyka Wilhelma III (obecnie szkoła), kościół z kolumnami kamiennymi z włoskich Pompei oraz drewniane domy zbudowane przez imigrantów religijnych z Tyrolu. Przejazd do Staniszowa – spacer po parku przypałacowym, obejrzenie (z zewnątrz) drugiej rezydencji zwanej Pałacem na Wodzie.

 

Liczba osób

płacących

46-50 

41-45

36-40

30-35

Cena

395

+65 zł wstępy

420

+65 zł wstępy

450

+65 zł wstępy

505

+65 zł wstępy

Dla grup liczących ponad 50 osób niższe ceny (kalkulacja indywidualna przy zamówieniu).

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi,
  • noclegi w obiektach w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota-przewodnika,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • TFG i TFP.