GÓRY ŻYTAWSKIE I OKOLICE NOWOŚĆ!

Gory Zytawskie i okoliceDzień 1

Zittau - zabytkowe miasto łużyckie (ratusz, dawny spichlerz, zegar kwiatowy oraz najcenniejszy skarb - tzw. Zasłony Wielkopostne). Wizyta w jednej z miejscowości: Grosschönau lub Obercunnersdorf, gdzie znajdują się najokazalsze łużyckie domy przysłupowe.

Dzień 2

Przejazd parową kolejką wąskotorową z Zittau do miejscowości uzdrowiskowej Oybin, stamtąd wycieczka piesza na piaskowcową skałę z ruinami zamku królów czeskich i klasztoru, z góry panorama okolicy. Odpoczynek i powrót, ewentualnie dalsza piesza wycieczka na skalisty szczyt Scharfenstein (z góry malownicze widoki) lub Hochwald (zabytkowa wieża widokowa i schronisko z restauracją).

Dzień 3

Liberec: wjazd kolejką linową na Jested (widok m. in. na miasto i Góry Izerskie), następnie krótki spacer po centrum miasta/czas na zakupy; lub zamek Frydlant: (zwiedzanie dwóch części : starszej obronnej i młodszej rezydencyjnej).

UWAGA! Dla mniejszych grup (do 25 osób) możliwość noclegów w zabytkowym domu przysłupowym po polskiej stronie, kalkulacja na zamówienie.

 

Ilość osób płacących

 

46-50

 

41-45

 

36-40

 

30-35

Cena PLN na osobę
612 636 666 717
Wstępy +25€ i 350KC +25€ i 350KC +25€ i 350KC +25€ i 350KC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *