NAJWSPANIALSZE ZAMKI PÓŁNOCNYCH CZECH – 4 dni

Najwspanialsze zamki polnocnych CzechPotężne zamczyska, zwłaszcza położone na wysokich wzgórzach, od dawna fascynują, przyciągają swoim niezwykłym widokiem i tajemniczością. Wśród mniejszych zameczków i pałaców również każdy ma do opowiedzenia swoją historię, legendę, każdy ma swój niepowtarzalny urok. W kraju naszych południowych sąsiadów, nie zniszczonym przez wielkie wojny XX wieku, czeka na nasze odkrycie niezliczona ilość tych budowli.

 

 

 

 

Dzień 1:

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Frydlantu. Zwiedzanie dawnej gotyckiej warowni oraz jednej z najpiękniejszych renesansowych rezydencji w Czechach. Przejazd do Decina. Spacer po mieście będącym bramą Czeskiej Szwajcarii w przełomowym odcinku biegu Łaby. Wejście na wzgórze zamkowe ze wspaniałym tarasem i ogrodem różanym – panorama miasta i okolicy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do zamku Krivoklat – jednej z najbardziej malowniczo położonej górskiej warowni. Zwiedzanie zamku Karlstein – w średniowieczu najważniejszej rezydencji czeskiego króla i cesarza Karola IV, wspaniałego przykładu gotyckiej architektury obronnej. Przejazd do zamku Bezdez będącego również jednym z ważniejszych zamków królewskich – warownia i rezydencja położona efektownie na szczycie wygasłego wulkanu na wysokości 635 m n. p. m., z góry zapierający dech w piersiach widok. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu zwiedzanie Hradku u Nechanic – jednej z najokazalszych i największych neogotyckich rezydencji w Czechach. Następnie zwiedzanie zamku Karlova Koruna – wspaniałego przykładu architektury barokowej, będącego zarówno w przeszłości jak i obecnie w posiadaniu rodziny Kinskich. Krótki pobyt w Hradec Kralove lub Pardubicach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd do dawnego szpitala wojskowego Kuks – jedna z najpiękniejszych budowli barokowych, przypominająca wyglądem zamek, na zewnątrz wspaniałe barokowe ogrody. Kilka kilometrów dalej cenna plenerowa kolekcja rzeźb barokowego artysty Brauna zwana Braunuv Betlejem. Przejazd do Nachodu. Zwiedzanie położonej na wzgórzu dawnej renesansowej rezydencji Piccolominich. Czas na zakupy w mieście. Powrót do Polski.

 

Liczba osób

płacących

46-50 

41-45

36-40

30-35

Cena

888

+1800 KC wstępy

933

+1800 KC wstępy

965

+1800 KC wstępy

1060

+1800 KC wstępy

Dla grup liczących ponad 50 osób niższe ceny (kalkulacja indywidualna przy zamówieniu).

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi,
  • noclegi w obiektach w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota-przewodnika,
  • realizację programu,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • podatek.